Sort by

Sarah has logged 50 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Josephine

My Josephine

2003
×
Edit this entry  
28
Happy Together

Happy Together

1997
×
Edit this entry  
26
Fences

Fences

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Elle

Elle

2016
×
Edit this entry  
25
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sully

Sully

2016
×
★½
Edit this entry  
24
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Borrowed Time

Borrowed Time

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Reluctant Fundamentalist

The Reluctant Fundamentalist

2012
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★½
Edit this entry  
20
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
Edit this entry  
19
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Edit this entry  
18
Feast

Feast

2014
×
Edit this entry  
18
Cakes Da Killa: No Homo

Cakes Da Killa: No Homo

2015
×
Edit this entry  
18
Dug's Special Mission

Dug's Special Mission

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
I Am Sam

I Am Sam

2014
×
Edit this entry  
17
XX

XX

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Imperial Dreams

Imperial Dreams

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
Paprika

Paprika

2006
×
Edit this entry  
16
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
Edit this entry  
14
My Favorite Picture of You

My Favorite Picture of You

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
13
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Anesthesia

Anesthesia

2015
×
★★½
Edit this entry  
12
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Passengers

Passengers

2016
×
½
Edit this entry  
10
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Don't Hug Me I'm Scared 2

Don't Hug Me I'm Scared 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Violet

Violet

2015
×
★★½
Edit this entry  
08
Weighting

Weighting

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
Australian Psycho

Australian Psycho

2016
×
Edit this entry  
08
Pigeon: Impossible

Pigeon: Impossible

2009
×
★★
Edit this entry  
08
Oktapodi

Oktapodi

2007
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mamá

Mamá

2008
×
★★½
Edit this entry  
08
One Minute Puberty

One Minute Puberty

2011
×
Edit this entry  
07
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Realest Real

The Realest Real

2016
×
Edit this entry  
06
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Divines

Divines

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★½
Edit this entry  
04
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Edit this entry