Sort by

Sarah has logged 322 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
Edit this entry  
30
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
Edit this entry  
29
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
Edit this entry  
29
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
Edit this entry  
25
Bright

Bright

2017
×
½
Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Hamlet

Hamlet

2000
×
Read the review Edit this entry  
20
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Circumstance

Circumstance

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Woodshock

Woodshock

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Columbus

Columbus

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
First Girl I Loved

First Girl I Loved

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
mother!

mother!

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
Edit this entry  
26
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★
Edit this entry  
12
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Come Swim

Come Swim

2017
×
Edit this entry  
06
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Good Time

Good Time

2017
×
Edit this entry  
05
Far Far Away Idol

Far Far Away Idol

2004
×
Edit this entry  
05
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
Paddington

Paddington

2014
×
Edit this entry  
02
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
Edit this entry  
15
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
1408

1408

2007
×
Edit this entry  
11
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★½
Edit this entry