Sort by

Frankie has logged 30 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Game

The Game

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Robin's Wish

Robin's Wish

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
First Cow

First Cow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry