Sort by

funwithfilms98 has logged 222 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tiger King: The Doc Antle Story

Tiger King: The Doc Antle Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Edit this entry  
26
Missing 411: The Hunted

Missing 411: The Hunted

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry  
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
17
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The War of the Worlds

The War of the Worlds

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Creature Walks Among Us

The Creature Walks Among Us

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Revenge of the Creature

Revenge of the Creature

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
House of Dracula

House of Dracula

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Mummy's Curse

The Mummy's Curse

1944
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
House of Frankenstein

House of Frankenstein

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry