Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★½
Edit this entry  
16
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sharknado

Sharknado

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Prehistoric Planet

Prehistoric Planet

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Carnosaur 2

Carnosaur 2

1995
×
★★½
Edit this entry  
22
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Land of the Lost

Land of the Lost

2009
×
★★★
Edit this entry  
18
Muppets from Space

Muppets from Space

1999
×
★★★½
Edit this entry  
16
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Ten Commandments

The Ten Commandments

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★½
Edit this entry  
08
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★★
Edit this entry  
04
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★★★
Edit this entry  
03
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Mummy

The Mummy

1959
×
★★★★
Edit this entry  
01
Dracula A.D. 1972

Dracula A.D. 1972

1972
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
The Revenge of Frankenstein

The Revenge of Frankenstein

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Dracula Has Risen from the Grave

Dracula Has Risen from the Grave

1968
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry