• Black Widow

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Dig

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Prom

    ★★½

  • The Call

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • A Teacher

    ★★★½

  • Mank

  • Noontime Drama

  • The Undoing

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Clouds

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • The Third Day

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

  • Ammonite

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Work It

    ★★

  • Host

    ★★★½

  • Peninsula

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • #Alive

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Becky

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Hollywood

    ★★★

  • Normal People

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Mrs. America

    ★★★★½

  • Unorthodox

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Misbehaviour

    ★★★½

  • The Hunt

  • Mulan

    ★★½

  • Devs

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

  • Onward

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • The Father

  • Horse Girl

  • Minari

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Possessor

    ★★★½

  • Relic

    ★★★

  • Shirley

    ★★★★