Sort by

Ben Kernick has logged 557 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Fockers

Little Fockers

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read prior review Edit this entry  
25
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
October Sky

October Sky

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Way of the Gun

The Way of the Gun

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Traffic

Traffic

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Split

Split

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Bone Collector

The Bone Collector

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shaft

Shaft

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry