Sort by

Ayo Edebiri has logged 154 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
CODA

CODA

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Rope

Rope

1948
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Hello, Dolly!

Hello, Dolly!

1969
×
Read the review Edit this entry  
06
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Waitress

Waitress

2007
×
Edit this entry  
04
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
Edit this entry  
02
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
West Side Story

West Side Story

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Wish You Were Here

Wish You Were Here

1987
×
Read the review Edit this entry  
10
Tully

Tully

2018
×
Edit this entry  
10
Big Fat Liar

Big Fat Liar

2002
×
Edit this entry  
10
My Brilliant Career

My Brilliant Career

1979
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Last Wave

The Last Wave

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bulworth

Bulworth

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
Read the review Edit this entry  
31
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Player

The Player

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
Read the review Edit this entry  
10
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
Edit this entry  
04
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Edit this entry  
25
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Edit this entry  
24
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Working Girls

Working Girls

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
A Tale of Springtime

A Tale of Springtime

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Truffle Hunters

The Truffle Hunters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
How It Ends

How It Ends

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eyimofe (This Is My Desire)

Eyimofe (This Is My Desire)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Otherhood

Otherhood

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Freedomland

Freedomland

2006
×
Read the review Edit this entry  
19
A California Christmas

A California Christmas

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Nine Days

Nine Days

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry