Ayo Edebiri has logged 21 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
Read the review Edit this entry  
27
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wimbledon

Wimbledon

2004
×
Read the review Edit this entry  
25
Misery

Misery

1990
×
Read the review Edit this entry  
24
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Strictly Ballroom

Strictly Ballroom

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
Read the review Edit this entry  
17
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Where’s Poppa?

Where’s Poppa?

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
David Crosby: Remember My Name

David Crosby: Remember My Name

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Topsy-Turvy

Topsy-Turvy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Topkapi

Topkapi

1964
×
Read the review Edit this entry  
10
Le Cercle Rouge

Le Cercle Rouge

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
Read the review Edit this entry  
09
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nashville

Nashville

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry