Sort by
  • Oppenheimer

  • Barbie

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • John Mulaney: Baby J

  • Beau Is Afraid

  • Swarm

  • Problemista

  • Being Mary Tyler Moore

  • Pennies from Heaven

  • Bottoms

    ★★★★★

  • Dad & Step-Dad

  • A Whole Lifetime with Jamie Demetriou

  • Love to Love You, Donna Summer

  • Reality

  • Creed III

    ★★★★

  • Passages

  • Rye Lane

  • Rotting in the Sun

  • A Thousand and One

  • You Hurt My Feelings

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Infinity Pool

  • Earth Mama

  • You People

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Lyle, Lyle, Crocodile

  • Confess, Fletch

  • Do Revenge

  • Catherine Called Birdy

    ★★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

  • Sisu

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

  • The Whale

  • Lady Chatterley's Lover

  • Bones and All

    ★★★★

  • Blue Jean

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

  • Of an Age

  • Not Okay

  • The Last Movie Stars

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★½

  • Fire Island

  • Close

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • The Innocent

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Everybody Loves Jeanne

  • Aftersun

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • One Fine Morning

  • Three Thousand Years of Longing

  • George Carlin's American Dream

  • EO

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • The Northman

  • RRR

    ★★★★½

  • My Year of Dicks

  • Bodies Bodies Bodies

  • Everything Everywhere All at Once