Sort by

parker has logged 251 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sissy

Sissy

2022
×
★★
Edit this entry  
28
TÁR

TÁR

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Whale

The Whale

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spirited

Spirited

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
She Said

She Said

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Till

Till

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
The Eternal Daughter

The Eternal Daughter

2022
×
★★
Edit this entry  
18
Run Sweetheart Run

Run Sweetheart Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★½
Edit this entry  
04
Bah, Humduck!: A Looney Tunes Christmas

Bah, Humduck!: A Looney Tunes Christmas

2006
×
★★½
Edit this entry  
03
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Significant Other

Significant Other

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Causeway

Causeway

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scared Shrekless

Scared Shrekless

2010
×
Read the review Edit this entry