FukBirds has logged 24 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Too Smart for Strangers

Too Smart for Strangers

1985
×
Read the review Edit this entry  
26
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Panda! Go Panda!: Rainy Day Circus

Panda! Go Panda!: Rainy Day Circus

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Panda! Go Panda!

Panda! Go Panda!

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Tales from the Gimli Hospital

Tales from the Gimli Hospital

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dead Father

The Dead Father

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sing

Sing

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Chocolat

Chocolat

1988
×
★★★
Edit this entry  
14
Is the Man Who Is Tall Happy?

Is the Man Who Is Tall Happy?

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
It's Impossible to Learn to Plow by Reading Books

It's Impossible to Learn to Plow by Reading Books

1988
×
★★★
Edit this entry  
13
School Daze

School Daze

1988
×
★★
Edit this entry  
13
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★
Edit this entry  
09
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Science of Sleep

The Science of Sleep

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Colette

Colette

2018
×
★★★
Edit this entry