Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Django

Django

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Book of Clarence

The Book of Clarence

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
They Called Him Mostly Harmless

They Called Him Mostly Harmless

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Color Purple

The Color Purple

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Accident Man: Hitman's Holiday

Accident Man: Hitman's Holiday

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Centurion

Centurion

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Marmalade

Marmalade

2024
×
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mechanic: Resurrection

Mechanic: Resurrection

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Mechanic

The Mechanic

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Land of Bad

Land of Bad

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Air Force One Down

Air Force One Down

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hunt the Wicked

Hunt the Wicked

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Opium and the Kung Fu Master

Opium and the Kung Fu Master

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Holy Flame of the Martial World

Holy Flame of the Martial World

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shaolin Prince

Shaolin Prince

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wonka

Wonka

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Shaolin Avengers

The Shaolin Avengers

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Black Lizard

The Black Lizard

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lover, Stalker, Killer

Lover, Stalker, Killer

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tokyo Decadence

Tokyo Decadence

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eye for an Eye 2

Eye for an Eye 2

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Society of the Snow

Society of the Snow

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
American Shaolin

American Shaolin

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Crab

Black Crab

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Mosul

Mosul

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Void

The Void

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Believer

Believer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shaolin Temple

Shaolin Temple

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bursting Point

Bursting Point

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Princess

The Princess

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Comeback

The Comeback

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tears of the Sun

Tears of the Sun

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Monster

Monster

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Roundup: No Way Out

The Roundup: No Way Out

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Naked Killer

Naked Killer

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry