• He's All That

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • i am doll parts

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • kid 90

  • South Park Vaccination Special

  • Moxie

    ★★★½

  • Flora & Ulysses

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Death to 2020

  • Long Toast

  • The Last Blockbuster

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Puparia

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★½

  • OPAL

    ★★★★★

  • Canvas

  • Shithouse

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Host

    ★★★½

  • Twins in Paradise

  • If Anything Happens I Love You

  • Out

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • My Octopus Teacher

  • 2 Lizards

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Weeknd: After Hours

  • Wave Sounds

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Disclosure

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Wake Up

  • Crip Camp: A Disability Revolution

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Boys State

  • Underwater

    ★★

  • A Bicycle Ride In A Walmart

  • Busting a Nut

  • Wind

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Sebastian and Jonas Leaving the Party

  • Tall Girl

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Comedy Central Roast of Alec Baldwin

  • The Platform

    ★★★

  • Just Mercy

    ★★½

  • Jallikattu

    ★★★★

  • K-12

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Wings

    ★★★★