Fsjallink has logged 21 entries for films during July 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wrong Cops

Wrong Cops

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
OSS 117: Lost in Rio

OSS 117: Lost in Rio

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Inside

Inside

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Angst

Angst

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry