• The French Dispatch

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Keep Your Hands Off Eizouken!

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • The Legend of Hei

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • More than Blue

    ★★★

  • In Fabric

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★½

  • Mom and Dad

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Beguiled

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Square

    ★★★★