Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Edit this entry  
20
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Swing Girls

Swing Girls

2004
×
★★★
Edit this entry  
04
Network

Network

1976
×
★★★★
Edit this entry  
04
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
27
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Hard to Be a God

Hard to Be a God

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★½
Edit this entry  
04
La Strada

La Strada

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Minority Report

Minority Report

2002
×
Read the review Edit this entry  
28
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
23
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
Read the review Edit this entry  
11
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★½
Edit this entry  
08
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
28
Magnolia

Magnolia

1999
×
Read the review Edit this entry  
26
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ran

Ran

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★
Edit this entry  
05
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry