friggin has logged 226 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★½
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love Hard

Love Hard

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Psycho III

Psycho III

1986
×
★★
Edit this entry  
08
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Anger Management

Anger Management

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Rental

The Rental

2020
×
★★
Edit this entry  
28
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Matchstick Men

Matchstick Men

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mona Lisa

Mona Lisa

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Poltergeist III

Poltergeist III

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vampire in Brooklyn

Vampire in Brooklyn

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry