• Scream

    ★★★★

  • The Super Bob Einstein Movie

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Love Hard

  • Red Notice

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Vacation Friends

    ★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Last Blockbuster

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Belushi

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • In Search of Darkness - Part II

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★½

  • Project Power

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Rental

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • The Wrong Missy

    ★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • Bloodshot

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★