Freykarensa has logged 36 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
08
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
02
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★
Edit this entry  
29
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Happy Old Year

Happy Old Year

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Selesai

Selesai

2021
×
Edit this entry  
16
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Funny Ha Ha

Funny Ha Ha

2002
×
★★★
Edit this entry  
11
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dear to Me

Dear to Me

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ali & Ratu Ratu Queens

Ali & Ratu Ratu Queens

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
North Hollywood

North Hollywood

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Edit this entry  
11
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★★
Edit this entry  
06
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Summer with Monika

Summer with Monika

1953
×
★★★★
Edit this entry  
01
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Us

Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Edit this entry