• Injustice

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Selesai

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Dear to Me

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • North Hollywood

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Story of Kale: When Someone's in Love

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Crazy Awesome Teachers

    ★★

  • #Alive

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Happy Old Year

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Impetigore

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Two Blue Stripes

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • The Dirt

    ★★

  • Us

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★