Sort by

freya 🍄 has logged 260 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The First Lap

The First Lap

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wish You

Wish You

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Junior

Junior

2011
×
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★
Edit this entry  
15
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
First Love

First Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Port of Shadows

Port of Shadows

1938
×
★★★
Edit this entry  
27
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lodger: A Story of the London Fog

The Lodger: A Story of the London Fog

1927
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
M

M

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Kid

The Kid

1921
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sweet Home

Sweet Home

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Diana: The Musical

Diana: The Musical

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Re: Mind

Re: Mind

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I'm a Cyborg, But That's OK

I'm a Cyborg, But That's OK

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Savage X Fenty Show Vol. 3

Savage X Fenty Show Vol. 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Bill

Bill

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Help

Help

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry