Sort by

Frenesi has logged 38 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lucky

Lucky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Luz

Luz

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read other review Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Others

The Others

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Houses October Built

The Houses October Built

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Verotika

Verotika

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hell House LLC III: Lake of Fire

Hell House LLC III: Lake of Fire

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Blob

The Blob

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
Read the review Edit this entry  
04
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Read the review Edit this entry