Sort by

Frenesi has logged 344 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Session 9

Session 9

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beast

Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Pale Door

The Pale Door

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Most Dangerous Game

The Most Dangerous Game

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Porno

Porno

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
La Strada

La Strada

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Giant

Giant

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry