Sort by

Eric has logged 765 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Wizard

The Wizard

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Naughty or Nice

Naughty or Nice

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Boyfriend for Christmas

A Boyfriend for Christmas

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1999
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Christmas List

The Christmas List

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Garfield Christmas Special

A Garfield Christmas Special

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Most Wonderful Time of the Year

The Most Wonderful Time of the Year

2008
×
★★★★
Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Madea Christmas

A Madea Christmas

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Four Women

Four Women

1975
×
★★★★
Edit this entry  
21
Draw Me Now

Draw Me Now

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Cet air-là

Cet air-là

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Stakelander

The Stakelander

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian & The Voyage of the Dawn Treader

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian & The Voyage of the Dawn Treader

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch & the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch & the Wardrobe

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stake Land

Stake Land

2010
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Mystery Men

Mystery Men

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Within a Minute: The Making of Episode III

Within a Minute: The Making of Episode III

2005
×
★★★★
Edit this entry  
08
Rudolph and Frosty's Christmas in July

Rudolph and Frosty's Christmas in July

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jack Frost

Jack Frost

1979
×
★★★½
Edit this entry  
07
Pinocchio's Christmas

Pinocchio's Christmas

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry