FredM has logged 216 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bright

Bright

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★½
Edit this entry  
28
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shutter

Shutter

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Neverlake

Neverlake

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Haunting of Helena

The Haunting of Helena

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dig Two Graves

Dig Two Graves

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Evil Within

The Evil Within

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Haunting in Connecticut

The Haunting in Connecticut

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Peelers

Peelers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★
Edit this entry  
16
The Prime Minister

The Prime Minister

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Coffin Rock

Coffin Rock

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Creep

Creep

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Patchwork

Patchwork

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Demon Inside

Demon Inside

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Temple

Temple

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Signal

The Signal

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Sweet Virginia

Sweet Virginia

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Crucifixion

The Crucifixion

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
It Stains the Sands Red

It Stains the Sands Red

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Radius

Radius

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nails

Nails

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
We Are Not Alone

We Are Not Alone

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shortwave

Shortwave

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mayhem

Mayhem

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Veronica

Veronica

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Found Footage 3D

Found Footage 3D

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Message from the King

Message from the King

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Vault

The Vault

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Limehouse Golem

The Limehouse Golem

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
1922

1922

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hamiltons

The Hamiltons

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry