• Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★★

  • 365 Days: This Day

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Yes Day

    ★★

  • Red Dot

    ★½

  • Death to 2020

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Alien Worlds

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Quiet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★½

  • Ava

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Last Days of American Crime

    ★½

  • 365 Days

    ½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Dolittle

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Feo pero Sabroso

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★½

  • Fyre

    ★★★★

  • IO

    ★½

  • Glass

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Possession of Hannah Grace

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Operation Finale

    ★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • How It Ends

    ★½

  • Tau

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★