Sort by

Fred has logged 25 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Two of Us

Two of Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Remember

Remember

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beginners

Beginners

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Sounder

Sounder

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Croods

The Croods

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry