Sort by

Fred has logged 311 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Young Victoria

The Young Victoria

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Courier

The Courier

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Tailor of Panama

The Tailor of Panama

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Elysium

Elysium

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The North Water

The North Water

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
All the King's Men

All the King's Men

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Allegiant

Allegiant

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Interpreter

The Interpreter

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
Read the review Edit this entry  
19
The Portrait of a Lady

The Portrait of a Lady

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cold Mountain

Cold Mountain

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wimbledon

Wimbledon

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ali

Ali

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hitch

Hitch

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
After Earth

After Earth

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Divergent

Divergent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Good German

The Good German

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The American

The American

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Men Who Stare at Goats

The Men Who Stare at Goats

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Solaris

Solaris

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Predators

Predators

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry