Sort by

FredEczema has logged 11 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Morbius

Morbius

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry