Sort by
  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Black Adam

    ½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Spiderhead

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

    ½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cyrano

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Midway

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★★