John has logged 22 entries for films during September 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Evidence

Evidence

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Woman

The Woman

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Offspring

Offspring

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
22
Curtains

Curtains

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
L.I.E.

L.I.E.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Den

The Den

2013
×
★★
Edit this entry  
20
The Last Showing

The Last Showing

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
American Mary

American Mary

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Flight 7500

Flight 7500

2014
×
★★
Edit this entry  
10
The Rover

The Rover

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Signal

The Signal

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Coldwater

Coldwater

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
Frank

Frank

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry