Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Prom Night

Prom Night

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Candy

Candy

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★
Edit this entry  
11
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Anatomy of a Scandal

Anatomy of a Scandal

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
After Yang

After Yang

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
The Seed

The Seed

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Andy Warhol Diaries

The Andy Warhol Diaries

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Worst Roommate Ever

Worst Roommate Ever

2022
×
Edit this entry  
05
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Joe vs Carole

Joe vs Carole

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
No Exit

No Exit

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
His House

His House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Inventing Anna

Inventing Anna

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Curse of Von Dutch: A Brand to Die For

The Curse of Von Dutch: A Brand to Die For

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Southbound

Southbound

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
XX

XX

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
What Happened, Brittany Murphy?

What Happened, Brittany Murphy?

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Funhouse

Funhouse

2019
×
★★
Edit this entry  
06
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry