Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
TÁR

TÁR

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blonde

Blonde

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nope

Nope

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Persuasion

Persuasion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Our Father

Our Father

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
She's All That

She's All That

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Best of Enemies

The Best of Enemies

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Help

The Help

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Against the Ice

Against the Ice

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry