Sort by
  • Barbie

    ★★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • The Good Nurse

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★

  • Nope

    ★★★

  • Persuasion

    ★★

  • Elvis

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Our Father

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Against the Ice

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • The Last Letter from Your Lover

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • The Mauritanian

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • The Little Things

  • WandaVision

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Mank

  • Hillbilly Elegy

  • Holidate

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

  • The Haunting of Bly Manor

  • Little Fish

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • Another Round

  • I Care a Lot

  • Ammonite

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Tenet

  • Here Are the Young Men

  • Da 5 Bloods

  • I May Destroy You

  • Normal People

  • Emma.

  • The Father

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★