Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • Something Wild

  Something Wild

  ★★★½

  Film başladığında Chungking Express izlerken yaşadığım şeyi yaşadım. Başlangıcı o kadar mükemmeldi ki, beni resmen ekrana kilitledi. Fakat maalesef ikinci yarısında düşüş gösterdi, istemediğim bir yere evrildi film. Yani gerçek anlamda film Chungking Express kopyası gibi. Bu beni cidden üzdü, çok büyük potansiyel kaçmış. İlk yarısının ve şahane müziklerinin hatrına 7 veriyorum..

 • Dusty Stacks of Mom: The Poster Project

  Dusty Stacks of Mom: The Poster Project

  Nostaljik hisler uyandıran, sinemadan müzik dünyasına kadar farklı film, model ve albümlerin basıldığı bir poster imalathanesinde kısa bir yolculuk yapıyoruz. Burada çalışmak cennete olmak gibi bir şey olsa gerek.

Popular reviews

More
 • The Hunt

  The Hunt

  ★★★★

  Mads'e olan sevgim bu yapım ile tekrar artış gösterdi. Trajedi ortasında sefil kalan kişi rolünü bu kadar iyi oynayacağını hiç düşünmemiştim. Çok hassas bir konuyu hiç de yüzeysel olmayan bir şekilde, güzel yerlere değinerek yönetmen çok iyi anlatmış. Filmin asıl alt metnide gayet önemli ve toplumumuzda çokca rastlanan bir konu. Bir söylenti veya dedikodu genelde çok ciddi sorunlar açabiliyor işte en büyük örneği.

 • Dead Man's Letters

  Dead Man's Letters

  ★★★½

  Senaryosunda, Uzayda Piknik (Stalker) kitabının yazarı Boris Strugatski olan post apokaliptik bu film, oluşturduğu felsefi ve varoluşsal sorularla örneklerinden çok farklı. Diyalogları zekice yazılmış ve karakterler özenle seçilmiş. Film, Soveytler birliği zamanında çekilmiş olmasına rağmen mekanlar çok iyi ve bildiğimiz duyduğumuz kıyamet sonrası atmosferine çok uygun. Üstelik filmin filtresine fallout sarısı eklenmesi olduğundan daha gerçekçi gösteriyor.
  Metro oynayıp sevenler izlerken daha çok zevk alacaktır.