Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★★
Edit this entry  
31
Three

Three

2016
×
★★½
Edit this entry  
30
Distant Voices, Still Lives

Distant Voices, Still Lives

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Master Gardener

Master Gardener

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
The Ox-Bow Incident

The Ox-Bow Incident

1943
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Night of the Demon

Night of the Demon

1957
×
Edit this entry  
29
Dadetown

Dadetown

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Drug War

Drug War

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Passenger

Passenger

1963
×
★★★★
Edit this entry  
27
Slugs

Slugs

1988
×
★½
Edit this entry  
27
The Pact

The Pact

2012
×
★★½
Edit this entry  
26
Night of the Eagle

Night of the Eagle

1962
×
★★★½
Edit this entry  
25
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★½
Edit this entry  
22
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
God Told Me To

God Told Me To

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Hound of the Baskervilles

The Hound of the Baskervilles

1939
×
★★★
Edit this entry  
13
Ghostkeeper

Ghostkeeper

1981
×
★½
Edit this entry  
13
Wendigo

Wendigo

2001
×
★★★
Edit this entry  
11
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Bitter Tears of Petra von Kant

The Bitter Tears of Petra von Kant

1972
×
★★★½
Edit this entry  
08
Hoodwinked!

Hoodwinked!

2005
×
★★★
Edit this entry  
08
Livid

Livid

2011
×
★½
Edit this entry  
05
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★
Edit this entry  
04
Fast-Walking

Fast-Walking

1982
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Incubus

The Incubus

1982
×
★★★★
Edit this entry  
01
Quiet Is the Night

Quiet Is the Night

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mandy

Mandy

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Felicia's Journey

Felicia's Journey

1999
×
★★★★
Edit this entry  
29
Bastards

Bastards

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★★
Edit this entry  
29
Stage Fright

Stage Fright

1987
×
★★★
Edit this entry  
28
Green for Danger

Green for Danger

1946
×
★★★★
Edit this entry  
27
Searching for Bobby Fischer

Searching for Bobby Fischer

1993
×
★★★★
Edit this entry  
27
Trauma

Trauma

1993
×
Edit this entry  
25
Strike, Dear Mistress, and Cure His Heart

Strike, Dear Mistress, and Cure His Heart

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★½
Edit this entry  
23
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★½
Edit this entry  
21
Keane

Keane

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
BLEACH

BLEACH

2023
×
★★★★
Edit this entry  
18
Wanton

Wanton

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Two-Zone Transfer

Two-Zone Transfer

1979
×
★★★
Edit this entry  
16
Mass of Images

Mass of Images

1978
×
★★★★
Edit this entry  
16
Frank's Cock

Frank's Cock

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Suspense.

Suspense.

1913
×
★★★★½
Edit this entry