Sort by
  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • He Will Find A Way Inside

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★½

  • Halloween Ends

    ★★★★½

  • Smile

    ★★★½

  • Night Life

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • TÁR

    ★★

  • Barbarian

    ★★

  • Skinamarink

  • Nope

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★½

  • The Lad Goodbye

  • Upright Knife

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • The Northman

    ★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • Flux Gourmet

    ★★

  • Behind the Scenes With Jane Campion

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★½

  • The Black Phone

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

    ★★★

  • Benediction

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • As It Fades

    ★★★½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • I Wish I Still Believed In God

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Annette

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • FILTHY

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★★

  • The Beta Test

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • Who's Asking About That?

    ★★★½

  • For Myself, Alone

    ★★★★

  • Warming

    ★★★½

  • Education

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Chronophobia

    ★★★★½

  • Mank

    ★★½

  • OPAL

    ★★★★★

  • The Empty Man

    ★★★½