Sort by

teamofrank has logged 42 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ok, It's Fine

Ok, It's Fine

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★½
Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

1978
×
Read the review Edit this entry  
29
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Cairo Station

Cairo Station

1958
×
★★
Edit this entry  
18
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Dirk Diggler Story

The Dirk Diggler Story

1988
×
★★½
Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★½
Edit this entry  
12
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
11
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★
Edit this entry  
10
Dave Chappelle: The Bird Revelation

Dave Chappelle: The Bird Revelation

2017
×
★½
Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
10
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
James Cameron's Story of Science Fiction

James Cameron's Story of Science Fiction

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thesis

Thesis

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Louis C.K.: Oh My God

Louis C.K.: Oh My God

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
Rudo & Cursi

Rudo & Cursi

2008
×
★★★
Edit this entry  
07
Marc Maron: End Times Fun

Marc Maron: End Times Fun

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★
Edit this entry  
07
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
Read the review Edit this entry  
07
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★
Edit this entry  
07
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Watch

The Watch

2012
×
Edit this entry  
03
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★
Edit this entry  
03
Louis C.K. 2017

Louis C.K. 2017

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Egg

The Egg

2019
×
★★★★★
Edit this entry