Sort by

teamofrank has logged 213 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
A Forbidden Orange

A Forbidden Orange

2021
×
★★
Edit this entry  
31
Prayers for the Stolen

Prayers for the Stolen

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
Edit this entry  
19
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Dave Chappelle: The Age of Spin

Dave Chappelle: The Age of Spin

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Victoria

Victoria

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Annette

Annette

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★½
Edit this entry  
23
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Carlos Ballarta: False Prophet

Carlos Ballarta: False Prophet

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★½
Edit this entry  
13
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
8:46

8:46

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
07
A Cop Movie

A Cop Movie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
02
ME!ME!ME!

ME!ME!ME!

2014
×
★★½
Edit this entry  
02
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★
Edit this entry  
31
Ok, It's Fine

Ok, It's Fine

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★½
Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

1978
×
Read the review Edit this entry  
29
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★★
Edit this entry