Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Ambulance

Ambulance

2022
×
Edit this entry  
20
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Causeway

Causeway

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
Edit this entry  
16
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Macario

Macario

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
14
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Man from Earth

The Man from Earth

2007
×
★★★
Edit this entry  
09
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
Elephant

Elephant

2003
×
★★★½
Edit this entry  
04
Slave

Slave

2014
×
Edit this entry  
03
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Employment

The Employment

2008
×
Edit this entry  
02
Maelström

Maelström

2000
×
★★★★
Edit this entry  
02
Bros

Bros

2022
×
★★★
Edit this entry  
31
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Edit this entry  
27
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
8½

1963
×
★★★½
Edit this entry  
26
21 Grams

21 Grams

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kompromat

Kompromat

2022
×
★★
Edit this entry  
24
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Edit this entry  
22
Diary of a Fleeting Affair

Diary of a Fleeting Affair

2022
×
★★½
Edit this entry  
19
La Brigade

La Brigade

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Rise

Rise

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★½
Edit this entry  
08
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★
Edit this entry  
06
Couch

Couch

2003
×
Edit this entry  
05
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Emergency Declaration

Emergency Declaration

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★
Edit this entry  
30
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★
Edit this entry  
29
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Blonde

Blonde

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
I'm No Longer Here

I'm No Longer Here

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Edit this entry  
22
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Edit this entry  
22
Estamos por todos lados

Estamos por todos lados

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
My Friend Nietzsche

My Friend Nietzsche

2012
×
★★★★★
Edit this entry