Richard has logged 75 entries for films during October 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween: A Cut Above the Rest

Halloween: A Cut Above the Rest

2003
×
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Whisper

Whisper

2007
×
★★★½
Edit this entry  
30
Night of the Demons III

Night of the Demons III

1997
×
★★
Edit this entry  
30
Leprechaun 2

Leprechaun 2

1994
×
★★½
Edit this entry  
30
Age of Heroes

Age of Heroes

2011
×
★★½
Edit this entry  
30
Faceless

Faceless

1987
×
★★★★
Edit this entry  
29
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★★
Edit this entry  
29
Night of the Demons 2

Night of the Demons 2

1994
×
★★★
Edit this entry  
29
An Enemy to Die For

An Enemy to Die For

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Demon Rat

The Demon Rat

1992
×
Edit this entry  
28
Månguden

Månguden

1988
×
★★★
Edit this entry  
27
Jack-O

Jack-O

1995
×
★★½
Edit this entry  
27
Vacations of Terror 2

Vacations of Terror 2

1991
×
★★
Edit this entry  
27
The Fear: Resurrection

The Fear: Resurrection

1999
×
Read the review Edit this entry  
27
This Life

This Life

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
Vacations of Terror

Vacations of Terror

1989
×
★★
Edit this entry  
26
The Fear

The Fear

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Lucker the Necrophagous

Lucker the Necrophagous

1986
×
★★
Edit this entry  
24
Mask of Murder

Mask of Murder

1985
×
★★½
Edit this entry  
23
Swingers Massacre

Swingers Massacre

1974
×
★★
Edit this entry  
22
Victims!

Victims!

1985
×
★½
Edit this entry  
21
Pursuit of a Killer

Pursuit of a Killer

1985
×
★★★★
Edit this entry  
21
Corpse Mania

Corpse Mania

1981
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Legend of Bruce Lee

The Legend of Bruce Lee

2009
×
Edit this entry  
20
Spellcaster

Spellcaster

1988
×
★★
Edit this entry  
20
Lucifer

Lucifer

1987
×
★½
Edit this entry  
19
The Love Butcher

The Love Butcher

1975
×
★★★★
Edit this entry  
18
Murder Elite

Murder Elite

1985
×
★½
Edit this entry  
18
Lake Placid: The Final Chapter

Lake Placid: The Final Chapter

2012
×
Edit this entry  
17
Blood Call

Blood Call

1988
×
★★★½
Edit this entry  
17
Escape from Coral Cove

Escape from Coral Cove

1986
×
★★★
Edit this entry  
16
Night Caller

Night Caller

1985
×
★★★½
Edit this entry  
16
Into the Darkness

Into the Darkness

1986
×
Edit this entry  
15
Forced Entry

Forced Entry

1976
×
★★½
Edit this entry  
15
Devil Returns

Devil Returns

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The 9th Circle

The 9th Circle

2008
×
Edit this entry  
14
Fair Game

Fair Game

1986
×
★★★★
Edit this entry  
14
Blood Stalkers

Blood Stalkers

1976
×
★★★
Edit this entry  
14
6 Bullets

6 Bullets

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
Stash House

Stash House

2012
×
★★½
Edit this entry  
13
Dream Demon

Dream Demon

1988
×
★★★½
Edit this entry  
13
Fortress

Fortress

1985
×
★★★★
Edit this entry  
12
Bikini Island

Bikini Island

1991
×
★★
Edit this entry  
12
Dead Women in Lingerie

Dead Women in Lingerie

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Slasher Flick

Slasher Flick

2002
×
Edit this entry  
11
Terrifier

Terrifier

2011
×
Read the review Edit this entry  
11
Three on a Meathook

Three on a Meathook

1972
×
★★★
Edit this entry  
11
Butterfinger the 13th

Butterfinger the 13th

2011
×
Edit this entry