Sort by

frank has logged 91 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Whistler: Origins

The Whistler: Origins

2018
×
★½
Edit this entry  
25
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
3 Idiotas

3 Idiotas

2017
×
Edit this entry  
21
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
King Cobra

King Cobra

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Nun

The Nun

2005
×
½
Edit this entry  
01
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Rider

The Rider

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
An Inconvenient Truth

An Inconvenient Truth

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rendition

Rendition

2007
×
★★★
Edit this entry  
21
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Those People

Those People

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Nineteen Eighty-Four

Nineteen Eighty-Four

1984
×
★★★½
Edit this entry  
14
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Loving

Loving

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
★★★½
Edit this entry  
24
Cries from Syria

Cries from Syria

2017
×
★★★
Edit this entry