fran has logged 29 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Carry You with Me

I Carry You with Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Swimming Out Till the Sea Turns Blue

Swimming Out Till the Sea Turns Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Disciple

The Disciple

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Night of the Kings

Night of the Kings

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
MLK/FBI

MLK/FBI

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Malmkrog

Malmkrog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ryuichi Sakamoto: Coda

Ryuichi Sakamoto: Coda

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beyond the Lights

Beyond the Lights

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry