fran has logged 16 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Monsters

Little Monsters

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cold Mountain

Cold Mountain

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
California Split

California Split

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry