• The One You're With

    ★★★

  • VHS 94

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • The Chair

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

  • Gunpowder Milkshake

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • The Ice Road

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • No Man of God

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Eye Without a Face

    ★★★

  • The Virtuoso

    ★★★

  • Thunder Force

    ½

  • Voyagers

    ★★★

  • Every Breath You Take

    ★★★

  • Doors

    ★★★

  • Happily

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Cosmic Sin

    ★★

  • The Colony

    ★★★½

  • Allen v. Farrow

    ½

  • Behind Her Eyes

    ★★★½

  • How It Ends

    ★½

  • The Little Things

    ★★★½

  • Breaking News in Yuba County

    ★★

  • WandaVision

    ★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • A Teacher

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Horizon Line

    ★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • Holidate

    ★★½

  • The Undoing

    ★★★

  • Friendsgiving

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Flashback

    ★★

  • Blithe Spirit

    ★★

  • Run

    ★★★½

  • Books of Blood

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Supernova

    ★★★

  • Lost Girls & Love Hotels

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • The Oak Room

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • I Used to Go Here

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • Greenland

    ★★★

  • Desperados

    ★★