Sort by
  • Lady in the Water

    ★★½

  • Split

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Visit

    ★★★½

  • Super

    ★★★½

  • The Happening

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Iron Man 3

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Kill Bill: The Whole Bloody Affair

    ★★★★½

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½

  • Reservoir Dogs

    ★★★½

  • Jackie Brown

    ★★★½

  • After Earth

    ★★

  • The Last Airbender

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ½