• Ocean's Eight

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Tag

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Shiva Baby

  • Ready Player One

    ★★★

  • Support the Girls

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • When We First Met

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Ophelia

    ★★½

  • Scooby-Doo! & Batman: The Brave and the Bold

    ★★★

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • F*&% the Prom

    ½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Justice League

    ★★

  • The Babysitter

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • The Death of Stalin

  • Molly's Game

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Metal Detector

  • The Emoji Movie

    ½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

  • Cars 3

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Baywatch

    ★★

  • You Get Me

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Sandy Wexler

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Columbus

    ★★★★½

  • Wind River

  • The Big Sick

  • Passengers

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • 13th

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • The Founder

    ★★★½

  • Jackie

    ★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • XOXO

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Your Name.

    ★★★★

  • Nerve

    ★★★

  • Central Intelligence

    ★★½

  • Bo Burnham: Make Happy

  • Now You See Me 2

    ★★★

  • Me Before You

    ★★★½