• The Last Dance

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Daughter

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • State of the Union

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Silence

    ★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Honeyland

    ★★½

  • The Vast of Night

  • American Factory

    ★★★★

  • Kitbull

    ★★★★

  • Vice

    ★★★½

  • Cortázar y Antín: cartas iluminadas

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Creed II

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Nefta Football Club

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Brotherhood

    ★★★½

  • The Other Side of the Wind

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Mile 22

    ★★

  • One Crazy Summer: A Look Back at Gravity Falls

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½