Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★★
Edit this entry  
11
Evil Does Not Exist

Evil Does Not Exist

2023
×
Edit this entry  
10
The Aerial

The Aerial

2007
×
Edit this entry  
09
Fine Powder

Fine Powder

1996
×
★★★★
Edit this entry  
09
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
08
La Chimera

La Chimera

2023
×
Edit this entry  
07
The Major Tones

The Major Tones

2023
×
Edit this entry  
07
Robot Dreams

Robot Dreams

2023
×
★★★½
Edit this entry  
06
Society of the Snow

Society of the Snow

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Close Your Eyes

Close Your Eyes

2023
×
★★½
Edit this entry  
05
Shortcomings

Shortcomings

2023
×
★★★
Edit this entry  
05
Mixtape La Pampa

Mixtape La Pampa

2023
×
Edit this entry  
05
The Settlers

The Settlers

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Practice

The Practice

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Elena Knows

Elena Knows

2023
×
★★
Edit this entry  
25
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Edit this entry  
21
About Thirty

About Thirty

2023
×
★★★½
Edit this entry  
16
Puan

Puan

2023
×
Edit this entry  
06
The Paranoids

The Paranoids

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Shining

The Shining

1980
×
Edit this entry  
12
The Big Heat

The Big Heat

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

2019
×
Edit this entry  
01
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Film is Dead

Film is Dead

2022
×
Edit this entry  
21
Garage Olimpo

Garage Olimpo

1999
×
Edit this entry  
20
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
Edit this entry  
13
The House of the Angel

The House of the Angel

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Edit this entry  
07
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry  
23
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
Edit this entry  
20
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
Edit this entry  
15
Kiss of the Spider Woman

Kiss of the Spider Woman

1985
×
Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
Edit this entry  
18
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★½
Edit this entry  
14
Silvia Prieto

Silvia Prieto

1999
×
Edit this entry  
10
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Terminal Young

Terminal Young

2023
×
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Cucaracha

Cucaracha

2023
×
Edit this entry  
28
Red Sun

Red Sun

1971
×
★★★½
Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Edit this entry  
20
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Le Cercle Rouge

Le Cercle Rouge

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Alien

Alien

1979
×
Edit this entry  
10
Corpiños en la Madrugada

Corpiños en la Madrugada

×
Edit this entry  
10
Cat People

Cat People

1942
×
Edit this entry  
06
The Aura

The Aura

2005
×
★★★★
Edit this entry  
06
To Catch a Killer

To Catch a Killer

2023
×
★★★
Edit this entry